PRZEZ PUSTYNIĘ I PUSZCZĘ... - 12.12.2017 r.

Podobny obrazWe wtorek, 12 grudnia 2017 r. grupa 38 uczniów pod opieką wychowawczyń: Anety Dąbrowskiej, Moniki Wierzbickiej i Magdy Baryłka uczestniczyła w wyjeździe do Zwolenia. Pierwszym punktem wyprawy było zapalenie zniczy na grobie patronki naszej szkoły - Haliny Mirosławskiej. W ciszy i skupieniu uczniowie modlili się, oddając w ten sposób szacunek oraz hołd założycielce naszej szkoły. Następnie w Kinie "Świt" uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne  pt. „Przygody Stasia i Nel” wystawione przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Była to adaptacja znanej wszystkim powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”.

Widowisko teatralne umożliwiło oglądającym podróż w głąb Afryki, wyprawę przez niebezpieczną pustynię, odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc, a także poznawanie obcych kultur i historii narodów. Młodzi bohaterowie – Polak Staś Tarkowski i Angielka Nel Rawlison - zostali porwani przez arabskich powstańców. Bohaterom udało się uciec porywaczom i rozpoczęli wędrówkę ku ocaleniu. To historia pełna zwrotów akcji, zmieniających się krajobrazów, ucząca, czym jest prawdziwa przyjaźń, oddanie i poświęcenie.

Był to spektakl interaktywny, ponieważ aktorzy angażowali publiczność do współtworzenia go. Sceneria, efekty dźwiękowe i świetlne a także ciekawa narracja sprawiły, że uczniowie z zapartym tchem śledzili losy bohaterów. Bogatsi o nowe doświadczenia ze sztuką młodzi widzowie powrócili do szkoły i już planują kolejne spotkania z teatrem.