"WSZYSCY LUDZIE RODZĄ SIĘ WOLNI I RÓWNI" - 28.11.2017 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku włączyła się w ogólnopolską akcję realizowaną we współpracy z Amnesty International "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi." Amnesty International jes organizacją, która swe działania kieruje w stronę ochrony praw człowieka. Myślą przewodnią akcji jest mobilizowanie społeczności lokalnych na rzecz świata wolnego od dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy.

W spotkaniu zorganizowanym w ramach tej akcji  uczestniczyli uczniowie kl. VII naszej szkoły. Zajęcia prowadziła p. Ania Nędzi.  Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak krok po kroku budować koalicję na rzecz praw człowieka, co to jest społeczność lokana, sieciowanie, sieć międzyludzka? Uczyli się jak planować i realizować akcje społeczne, jak radzić sobie z niechęcią, nienawiścią i negatywnym odbiorem.