OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA - 21.11.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania dzien praw dziecka W naszej szkole już w ubiegłym tygodniu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Celem było kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka, uświadamiając dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać. Uczniowie zostali zapoznani przez wychowawców oraz p. pedagog Dominikę Pawelec z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o Prawach Dziecka i zaangażowani do wykonania samodzielnych prac plastycznych, co pozwoliło na utrwalenie praw w świadomości dzieci. Kolorowe plakaty z przedstawionymi  prawami dziecka zostały wyeksponowane w salach lekcyjnych, a na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka tematyczna przygotowana przez panią pedagog.