WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - 13-14.2017 r.

just-one-more-tweet-dad

Uczniowie kl. I-VII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pn "Uzależnienie od telefonu i internetu". W dn. 13-14 listopada 2017 r. podzieleni na grupy wiekowe uczniowie pracowali pod okiem fachowca. Prowadząca zajęcia omówiła z uczestnikami warsztatów najważniejsze zagadnienia związane z omawianym tematem:

• zapoznanie młodzieży z terminami związanymi z uzależnieniami,
  • zdefiniowanie pojęcia uzależnienia od internetu i komputera,
  • uporządkowanie wiedzy na temat sposobów korzystania z urządzeń elektronicznych oraz refleksja nad czasem spędzanym z ich wykorzystaniem,
  • nabycie wiedzy na temat objawów uzależnienia od komputera,
  • nabycie wiedzy o możliwych formach pomocy w przypadku uzależnienia od internetu oraz przekonanie młodzieży, że warto się o taką pomoc zwracać,
  • zapoznanie się z zagrożeniami oraz negatywnymi konsekwencjami (fizycznymi, psychicznymi, społecznymi) wiążącymi się z uzależnieniem od internetu,
  • nauka bezpiecznych sposobów korzystania z internetu,
  • nabycie wiedzy na temat zasobów mogących uchronić przed uzależnieniem, w tym rozwój umiejętności kontrolowania czasu spędzanego przed komputerem.

Uczniowie pracowali w grupach tworząc: ultoki, plakaty i foldery. Podsumowaniem było wspólne omówienie wykonanych prac.