• Odwiedziło nas: 2352011

ŚNIADANIE DAJE MOC! - 8.11.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje mocJuż po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w programie ogólnopolskim "Śniadanie Daje Moc". Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w szkole Dnia Zdrowego Śniadania. W tym roku zaplanowano go na 8 listopada.

Od początku listopada rozpoczęły się w szkole przygotowania. Dzieci ze wszystkich klas na lekcjach przyrody i godzinach z wychowawcą  dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie.

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 8 listopada. Dzieci przyniosły do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo, soki, itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki, szaszłyki oraz sałatki owocowe i warzywne. Wszyscy uczniowie, dzięki przeprowadzonym warsztatom kulinarnym, mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania. Po trudach pracy dzieci przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Zrobione własnoręcznie, smakowały wyjątkowo.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach.

Podsumowując, był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.