6. SPOTKANIE DKK "PECHOWA TRZYNASTKA" - 6.11.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania ten obcyPodczas listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki "Pechowa Trzynastaka" uczestnicy rozmawiali o roili przyjaźni na podstawie powieści obyczajowo-psychologicznej pt. "Ten obcy". Uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami po przeczytaniu książki. Korzystając ze słowników wyjaśnili pojęcie "przyjaźń", "przyjaciel" oraz szukali synonimów do tych słów. Wskazywali cechy prawdziwego przyjaciela oraz prawdziwej przyjaźni. Próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy w dzisiejszych czasach łatwo znaleźć bratnią duszę oraz po czym poznać fałszywgo przyjaciela. Nawiązując do przeczytanej lektury uczniowie wskazywali bohaterów powieści, których połączyła nić przyjaźni oraz jak to uczucie wpłynęło na ich życie.

Spotkanie upłynęło w życzliwej atmosferze. Za rozgrzewającą herbatkę tego listopadowego poranka dziękujemy pani Ani:-)

Już niebawem kolejne spotkanie i nowa fascynująca lektura do omówienia.