• Odwiedziło nas: 2352066

"AKTYWNA TABLICA" W NASZEJ SZKOLE - 21.10.2017 r.

Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w programie rządowym „Aktywna tablica”, którego zadaniem jest zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Otrzymaliśmy 14000 zł. na zakup tablic interaktywnych, projektorów i głośników, z czego część tej kwoty to wkład własny organu prowadzącego szkołę, czyli Urzędu Gminy w Przyłęku. Jesteśmy wdzięczni za kolejne wsparcie finansowe.

Znakiem naszych czasów jest błyskawiczny rozwój nowych technologii. Dla uczniów z tzw. pokolenia cyfrowego nowe technologie to nieodłączna część otaczającego ich świata. Wystarczy zaobserwować, jak często i chętnie sięgają po przenośne urządzenia do odtwarzania muzyki, korzystają z komputerów i internetu, komunikują się za pomocą telefonów komórkowych itp. Dlaczego zatem nie wykorzystać w szkole ich zainteresowania technologiami? Umiejętne zastosowanie nowoczesnych narzędzi na zajęciach może przynieść wiele korzyści. Kluczem do sukcesu wydaje się być połączenie tradycyjnych metod nauczania z najnowszymi zdobyczami w dziedzinie edukacji cyfrowej. Jesteśmy przekonani, że pomoże to wielu uczniom osiągnąć sukces edukacyjny.