SMACZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA - 5.10.2017 R.

Podobny obrazW czwartek, 5 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy 3- i 4-latków pod opieką wych. Renaty Przepiórka na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły rączki, potem ubrały fartuszki, a następnie posegregowały umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przedszkolaki przystąpiły do działania. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadomiło, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, smakowała wspaniale!
A największą niespodzianką była bita śmietana, która dodała jej uroku i smaku!