SPOTKANIE Z POLICJANTEM - 12.09.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania policjant gifWe wtorek, 12 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Zwoleniu: sierżantem sztabowym Katarzyną Cieślik i asp. Cezarym Spyra. Celem spotkania była prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie klas I-VII wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa. Poznali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, przyswoili sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawykiem zapinania pasów, noszeniem kamizelek i elementów odblaskowych, przechodzeniem przez jezdnię w miejscach dozwolonych.

Podczas prelekcji policjanci poruszyli następujące zagadnienia:
1. Jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać?
2. Jak rozpoznawać znaki drogowe i jak się do nich stosować?
3. W jaki sposób należy przewozić dzieci bezpiecznie do przedszkola i szkoły?
4. Jak zachować się w miejscach oczekiwania na autobus szkolny? Policjanci zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wsiadania, wysiadania i jazdy autobusem szkolnym.
5. Jak należy zachować się podczas drogi do szkoły, gdy idziemy sami a zaczepi nas obca osoba?
6. Jaka rolę odgrywają elementy odblaskowe na ubraniach i plecakach podczas drogi do szkoły? Nasi goście w szczególny sposób odnieśli się do wagi używania odblasków po zmierzchu.

Zajęcia przeprowadzone przez specjalistów przyczynią się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród uczniów oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.