• Odwiedziło nas: 2351974

RAJD ROWEROWY "SZLAKIEM ŻÓŁWIA BŁOTNEGO" - 9.06.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka rowerowa gifDnia 9 czerwca 2017 roku odbył się rajd rowerowy „Szlakiem żółwia błotnego" zorganizowany przez Urząd Gminy w Przyłęku. Rajd ten był kontynuacją akcji promującej bezpieczeństwo na drodze. Uroczyste otwarcie imprezy miało miejsce na placu szkolnym PG w Przyłęku o godzinie 9:00.

Wójt Gminy Przyłęk Pan Marian Kuś serdecznie powitał przybyłych gości oraz  młodzież szkolną wraz z opiekunami. Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe mające wpływ na bezpieczeństwo w czasie drogi. Nad prawidłowym przebiegiem przejazdu uczestników i ich bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz służby medyczne.

Zwartą kolumnę rowerzystów utworzyli także uczniowie KL. V i VI naszej szkoły z opiekunami: RENATĄ PRZEPIÓRKA, MAGDĄ BARYŁKA oraz KS. SYLWESTREM GÓRECKIM. Uczniowie oraz opiekunowie swój wyjazd rozpoczęli o godz. 8.30 wyjeżdżając ze szkoły w Grabowie do sąsiedniego gimnazjum, gdzie czekali już na nich uczniowie i nauczyciele tejże szkoły. Wspólnie wszyscy wyruszyli do Przyłęka, by dalej uczestniczyć w rajdzie rowerowym. Trasa przejazdu prowadziła malowniczymi drogami do Borowca. Na miejscu zbiórki młodzież wysłuchała prelekcji na temat Rezerwatu Borowiec, a szczególnie ochrony żółwia błotnego, wygłoszonej przez przedstawicieli Nadleśnictwa Zwoleń - Marcina Madeja i Łukasza Gregorczyka. Droga powrotna prowadziła tą samą trasą. Była to jeszcze jedna okazja, by zobaczyć malownicze krajobrazy terenu objętego programem „Natura 2000". Pod eskortą policji wszyscy uczestnicy rajdu dotarli na plac szkolny PG w Przyłęku, gdzie delektowali się smaczną grochówką. Na zakończenie padły słowa podziękowania za udział oraz bezpieczny powrót wszystkim uczestników rajdu.