KONCERT PANA ROMANA BROCHOCKIEGO 7.06.2017 r.

Podobny obrazW środę, 7 czerwca 2017 r. odbyło się spotkanie z artystą, muzykiem – p. Romanem Brochockim. W spotkaniu wzięła udział cała społeczność szkolna. Artysta zaprezentował dzieciom własną kolekcję starodawnych i obecnie używanych instrumentów muzycznych. Dzieci miały okazję poznać historię, budowę i brzmienie 9 instrumentów, min.: akordeonu, bałałajki, banja mandolinowego, fletni pana, miniaturowej harmonijki ustnej, ligawki, sazu, okaryny i trąbki. Wszyscy świetnie bawili się przy utworach muzycznych z wykorzystaniem tych instrumentów. Kontakt z muzyką był okazją do doświadczenia radości, nie zabrakło też wesołych pląsów. Była to bardzo ciekawa lekcja muzyki. Dodatkowo warto dodać, iż pan Roman Brochocki odwiedził naszą szkołę po raz drugi, pierwsze spotkanie miało miejsce 24 lata temu.