DZIEŃ ZIEMI - 26.04.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień ziemiW środę, 26 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, przygotowany przez uczniów kl. IV i VI pod opieką pań: Moniki Wierzbickiej i Anety Dąbrowskiej. Zebrani na szkolnym korytarzu uczniowie wysłuchali wierszy, piosenek i tekstów mówiących o tym, jaki wpływ na środowisko wywiera działalność człowieka. Celem apelu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do refleksji nad swoim stylem życia, do zastanowienia się, czy w swoich działaniach uwzględniają potrzeby przyrody oraz wzmocnienie przekonania, że życie w zgodzie z ekologią to inwestycja we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Podczas apelu nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach plastycznych. Nagrody główne trafiły do: GABRIELA SUWAŁY (kl. I), MARII POŻOGA (kl. I), MAKSYMILIANA SOLECKEIGO (kl. V) i KACPRA ABCZAKA (kl. VI). Drobnymi upominkami i jednocześnie nagrodami pocieszenia zostali obdarowani także pozostali uczniowie, którzy również włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie wspaniałych prac. Na zakończenie pani dyrektor Bożena Potucha serdecznie podziękowała wszystkim uczniom za przygotowanie wystąpienia, paniom za opiekę. Jednocześnie zachęciła wszystkich zebranych do podjęcia wszelkich działań na rzecz ratowania naszej planety - Ziemi.