AUTORSKIE SPOTKANIE Z AGNIESZKĄ FRĄCZEK - 4.04.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania agnieszka frączek informacje"Bo kto się nigdy nie zastanawiał, która z form jest prawidłowa: 10 deko czy 10 deka? Wymyśleć czy wymyślić? Komu nie zdarzyło sie powiedzieć: włanczam albo poprosić: ubierz buty? UśmiechMrugnięcieUśmiech O tych zawiłościach językowych mieli okazję porozmawiać uczniowie naszej szkoły z Panią Agnieszką Frączek - językoznawcą, germanistką i leksykografem, autorką wielu opowiadań i wierszy dla dzieci. We wtorek, 4.04.2017 r. uczniowie kl. I-III wraz z wychowawczyniami udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku, by uczestniczyć w autorskim spotkaniu z p. Agnieszką Frączek. Jak pisze sama autorka: "W moich książkach nie ma zadań z liczenia czy pisania, ale czytając wiersze, można poćwiczyć wymowę, nauczyć się, jak poprawnie mówić po polsku, a jakich form unikać; można się dowiedzieć, co to znaczy „mieć siano w głowie” albo „chodzić spać z kurami”. W tej przezabawnej i miłej atmosferze upłynęło spotkanie, podczas którego uczniowie mieli okazję zakupić wybrane tomiki wierszy i opowiadań. Dodatkowo dzieci zwiedziły budynek biblioteki oraz zapoznały się z jej funkcjonowaniem i księgozbiorem.