SPOTKANIE DKK "PECHOWA TRZYNASTKA" - 3.03.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania katarynka bolesław prusW piątek, 3 marca odbyło się drugie spotkanie DKK "Pechowa Trzynastka". Tematem dyskusji był utwór Bolesława Prusa "Katarynka". To króciutka nowelka opowiadająca o życiu pewnego człowieka, który nie umiał cieszyć się z małych, prostych rzeczy. Otaczał się wygodą, luksusem. Interesował się głównie tym, co doskonałe zapominając, że bogactwo i rzeczy materialne dają szczęście, ale tylko na krótko. Pewnego dnia wydarzyło się coś, co odmieniło jego światopogląd. Zrozumiał, że aby odkryć coś wspaniałego należy patrzeć również na innych, a nie tylko na własne potrzeby. Takie właśnie wnioski z lektury wyciągnęli młodzi czytelnicy kl. V, czyli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki "Pechowa Trzynastka". Podczas spotkania w filii biblioteki publicznej w Grabowie uczniowie bardzo chętnie zabierali głos w dyskusji, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i odczuciami, jakie wywarła na nich lektura "Katarynki" Bolesława Prusa. Zdecydowanej większości uczniów krótka nowela przypadła do gustu, najważniejsze że wszyscy dostrzegli, co tak naprawdę ważnego powinno być w życiu, jakimi wartościami się kierować, aby być szczęśliwym.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, za co sredecznie dziękujemy p. Ani Nędzi. Już za miesiąc kolejna odsłona DKK. Na razie nie zdradzimy, o jakim tekście będziemy rozmawiać!!!