DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - APEL SZKOLNY - 9.02.2017 r.

"Razem zmieniamy internet na lepsze."

7 lutego 2017 r. już po raz 13. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest promocja działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

Do tegorocznej edycji DBI zgłoszona została również nasza szkoła jako jedna z 1550 inicjatyw. W związku z udziałem w ogólnopolskiej akcji promującej bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci w naszej placówce odbył się apel szkolny połączony z przedstawieniem przygotowanym przez uczniów kl. VI pod opieką p. Magdy Baryłka. Uczniowie, którzy przygotowali apel realizują także program CEO pn. "Młodzi i media", również promujący bezpieczne korzystanie z internetu.

Główna bohaterka Kasia - uczennica szkoły podstawowej jest uzależniona od komputera. Cały wolny czas spędza przed monitorem na portalach społecznościowych, grając w gry, słuchając muzyki. Nie ma czasu dla rodziny, koleżanek i kolegów. Jej jedynym prawdziwym przyjacielem jest KOMPUTER! Spędza przy nim każdą wolną chwilę, przesiaduje przy monitorze do późnych godzin nocnych. Dopiero gnębiące dziewczynę koszmary senne, nie dające spać zjawy i "potwory komputerowe" wzbudzają zainteresowanie rodziców. Ich racjonalne podejście i pomoc ratują córkę przed całkowitym uzależnieniem od komputera.
Dodatkowo uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne związane z zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie zapamiętają historię Kasi i przede wszystkim będą rozsądnie korzystać z zasobów internetowych.

ZACHĘCAMY RODZICÓW DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI BEZPIECZEŃSTWU DZIECI W SIECI ZAMIESZCZONYMI W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW.