KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ" - 2.02.2017 r.

2 lutego 2017 roku w Muzeum Wsi Radomskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom w konkursie na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Troje uczniów naszej szkoły spośród 248 biorących udział w konkursie zostało nagrodzonych. Są to:

I miejsce - KACPER NĘDZI - (kategoria: klasy III-IV) „Tradycyjna ozdoba choinkowa”

II miejsce - JAKUB URBANEK - (kategoria: klasy III-IV) „Współczesna ozdoba choinkowa”

MAKSYMILIAN SOLECKI - nagroda specjalna pani Ilony Jaroszek – Dyrektora Muzeum Wsi Radomskiej

Uroczystość zorganizowana była pod honorowym patronatem ks. Biskupa Henryka Tomasika Ordynariusza Diecezji Radomskiej.

Wręczenie nagród poprzedziła msza święta w zabytkowym kościele z Wolanowa (na terenie muzeum Wsi Radomskiej) oraz prezentacja zwyczajów ludowych związanych ze Świętem Matki Boskiej Gromnicznej w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Korzenie” z Łaguszowa na Zagrodzie z Alojzowa.

Dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowano poczęstunek w zabytkowym Dworze z Brzeziec.

Cieszymy się z sukcesów uczniów naszej szkoły i jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!Uśmiech