"NIE!" DLA CZADU - 18.01.2017 r.

Znalezione obrazy dla zapytania nie dla czadu W środę, 18 stycznia 2017 r. odbyła się w naszej szkole pouczająca prelekcja, którą przeprowadził mł. bryg. Mariusz Grudziński z Komendy Powiatowowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu. Jej tematem był cichy zabójca, czyli czad. Podczas spotkania z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz filmów edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się m.in.:

• skąd sie bierze czad,
  • dlaczego jest niebezpieczny,
  • główne przyczyny zatrucia tlenkiem węgla,
  • objawy zatrucia tlenkiem węgla,
  • wpływ stężenia tlenku węgla w powietrzu na organizm człowieka,
  • jak unikać zatrucia,
  • jak zapobiegać zatruciom czadem.

Podczas spotkania dodatkowo poruszony został temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych. Prowadzący przestrzegał przed niewłaściwym i nierozważnym użytkowaniem prądu i gazu. Zaprezentował również działanie czujnika czadu.

Była to bardzo pouczająca lekcja i dla dzieci, i dla dorosłych. Uczniowie naszej szkoły wyrazili chęć przyłączenia się do akcji zbierania pluszowych maskotek dla ofiar wypadków komunikacyjnych oraz pożarów.