JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W KOŚCIELE - 8.01.2017 r.

Podobny obrazW niedzielę, 8 stycznia w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach, grupa utalentowanych uczniów naszej szkoły przedstawiła Jasełka Bożonarodzeniowe.

W pięknie udekorowanej świątyni, wśród blasku świec i choinek, aktorzy pragnęli wiernie odtworzyć wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc, noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została nam przybliżona przez Maryję, Józefa oraz maleńkiego Jezuska, Aniołków, skromnych pastuszków, Mędrców ze Wschodu, księdza oraz dziennikarzy.

Przedstawieniu towarzyszyły piękne kolędy i pasterałki w wykonaniu chóru szkolnego oraz wspaniałego duteu: Karolina Zagożdżon i Kamil Baryła.
Oryginalny scenariusz, oprawa muzyczna twórczo się przeplatały z wątkami biblijnymi.
Przedstawienie zgromadziło w świątyni wielu parafian, gorąco oklaskujących młodych wykonawców. W niejednym oku pokazała się łza wzruszenia. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił w słowach uznania i podziękowania ks. Sylwester Górecki, nagradzając młodych wykonawców skromnym upominkiem.