WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - 16.12.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania warsztaty profilaktyczne Zadaniem szkolnej profilaktyki jest chronienie dzieci i młodzieży przed zagrożeniami poprzez działania wychowawczo- profilaktyczne, a także reagowanie w sytuacjach rozpoznawania pierwszych prób podejmowania ryzykownych zachowań. W związku z tym w naszej szkole przeprowadzono cykl zajęć profilaktycznych z uczniami kl. I - VI.

Uczniowie kl. I - III uczestniczyli w edukacji antytytoniowej. W ramach realizacji ogólnopolskiego programu "Nie pal przy mnie, proszę" odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci, podczas których uczniowie dowiedzieli się, co to jest zdrowie, jak bardzo palenie tytoniu szkodzi naszemu zdrowiu. W ramach podsumowania zdobytej wiedzy przeprowadzono warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały piękne plakaty ukazujące negatywny wpływ palenia tytoniu.

Uczniowie kl. IV realizowali zagadnienia z tematu "Określamy zasady obowiązujące w naszej klasie". Ustalenie obowiązujących w grupie norm jest niezmiernie istotne dla dobrej organizacji zajęć, właściwej dyscypliny oraz poczucia bezpieczeństwa wychowanków. Wspólne wypracowanie obowiązujących na danych zajęciach zasad, daje gwarancję akceptacji ich przez uczniów. Przede wszystkim dlatego, że byli oni ich współtwórcami.
Uczniowie kl. V realizowali zagadnienia z programu "Znajdź właściwe rozwiązanie" w aspekcie
rozpoznawania emocji przeżywanych w sytuacjach trudnych, uświadomienia mechanizmu konfliktu, rozwijania umiejętności radzenia sobie z problemem. Bardzo chętnie uczniowie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Aktywnie brali udział w zadaniach, wykazywali się zainteresowaniem tematyką zajęć.

Uczniowie kl. VI uczestniczyli w warsztatach pn. "Spójrz inaczej" dotyczących: problematyki złości – natura, sposoby wyrażania, reagowanie na złość dzieci oraz problematyki agresji – natura, przyczyny, źródła, mechanizmy, charakterystyka psychologiczna uczestników sytuacji agresji.