DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE - 21.11.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień życzliwości grafikaObchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Czasami tak niewiele trzeba, aby poprawić humor innym, a pozytywna energia, którą komuś podarujemy, krąży gdzieś we wszechświecie i wraca do nas ze zdwojoną siłą :) Bowiem życzliwość rodzi życzliwość, celebrujmy ją!

Niech ten dzień przyjmie barwy rodem z książki pt. "Podaj dalej", napisanej przez Catherine Ryan Hyde. Łańcuch życzliwości, który ma przepłynąć przez cały świat, rozpoczyna się od naiwnego z pozoru projektu. Pewien dwunastoletni chłopiec z niezwykłą żarliwością odrabia pracę domową, opierającą się na prostym zadaniu: "pomyśl o czymś, co może zmienić świat, a następnie wprowadź to w czyn". Wybiera trzy osoby, którym robi przysługę i prosi każdą z nich, żeby zrobiła przysługę trzem innym. I tak dalej. Z jednej strony próba ta wydaje się bezsensowna i przynosi różne skutki, a z drugiej, jak pisze autorka: "Jeśli nic się nie zmienia, to nic się nie zmieni. Jeśli robisz to, co zawsze robiłaś, dostaniesz to, co zawsze dostawałaś." Właśnie takim spontanicznym łańcuchem życzliwości i wzajemnych pozdrowień powinniśmy zaczarować nasz dzień.

W poniedziałek, 21 listopada 2016 r. w naszej szkole już od samego rana panowała bardzo miła, życzliwa i pełna uśmiechu atmosfera. Uczniowie przygotowali wspaniałe plakaty z życzeniami i pozdrowieniami dla swoich koleżanek, kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przepiękne i uśmiechnięte buźki, serca, kwiaty oraz różne symbole wyrażające wdzięczność oraz sympatię emanowały ze wszystkich banerów. Połączone arkusze papieru stworzyły niezwykle barwny poster, który teraz zdobi nasz szkolny korytarz.
Oby ta wyjątkowa atmosfera życzliwości i serdeczności gościła jak najdłużej!!!UśmiechUśmiechUśmiech