• Odwiedziło nas: 2352081

UCZNIOWIE KL. IV PROMUJĄ ODBLASKI - 21.11.2016 r.

Podobny obrazW ramach zajęć z wychowania komunikacyjnego uczniowie kl. IV przygotowujący się do zdobycia karty rowerowej promowali wśród ucznów naszej szkoły noszenie elementów odblaskowych. Ubrani w kamizelki i opaski zaciskowe na wszystkich przerwach międzylekcyjnych zachęcali do noszenia odblasków.

Noszenie odblasków jest obowiązkiem ustawowym. Jednak pieszy powinien zadbać o wyposażenie swego ubioru w odblask głównie ze względu na swoje bezpieczeństwo, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

W okresie jesienno - zimowym, na drogach wiejskich, bez chodników i poboczy pieszy jest mało widoczny. Kierowca samochodu jest w stanie zauważyć pieszego bez odblasku czy latarki dopiero w odległości ok. 30 m. Jest to zbyt późno, by zdążyć wychamować, czy ominąć pieszego. Posiadanie odblasków zwiększa tę odległość do 150 m., a w kamizelce odblaskowej pieszy widoczny jest już z odległości nawet 350 m. Obejrzyj film.

A zatem:
BYĆ WIDOCZNYM, ZNACZY PRZEŻYĆ !