"ŚNIADANIE DAJE MOC" - 8.11.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie gif Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku, ze względów organizacyjnych przeprowadziliśmy tę akcję w ciągu kilku dni. Uczniowie poszczególnych klas najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie, którego głównymi składnikami były: owoce i warzywa.

8 listopada uczniowie kl. VI przygotowali wspaniałe potrawy. Wśród przygotowanych smakołyków znalazły się: przepyszne i "uśmiechnięte" kanapki na "kółkach", zwariowane i kolczaste jeżeMrugnięcie, owocowe szaszłyki oraz wyśmienite sałatki jarzynowe. Tych pysznych smakołyków skosztowały dzieci z klas młodszych oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszystkie potrawy nie dość, że bardzo apetycznie wyglądały, to były wyjątkowo smaczne i bardzo zdrowe!!! Gratulujemy szóstoklasistom kulinarnego zamiłowania!!!Mrugnięcie

Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa, ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zdrowe.