PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA - 7.11.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania sałatka owocowa gif Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapomnieli o tym uczniowie kl. I naszej szkoły, którzy dobrze już wiedzą, jak ważne są w diecie młodego człowieka owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają organizm. Dlatego też pierwszaki postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową.

Po starannym umyciu rąk oraz owoców, "mali kucharze" ochoczo zabrali się do pracy. Kuchenne rewolucje dzieci zaczęły od "ważenia" produktów. Za pomocą zwykłego wieszaka do ubrań pierwszaki utrwalały pojęcia: "cięższe", "lżejsze", "tyle samo". Następnie zaczęła się właściwa część kulinarnych poczynań. Pod czujnym okiem wych. Sabiny Budniak dzieci: kroiły, obierały ze skórki, starannie mieszały i komponowały smaki. Kiedy wszystko już było gotowe uczniowie przystąpili do … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała dzieciom (i nie tylkoMrugnięcie)...wyśmienicie! Zajęcia dostarczyły pierwszakom wielu wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się zwłaszcza jesienią i zimą.