ŚWIĘTO PATRONA 2016 - 23.10.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania ozdobniki stronŚwięto Patrona to ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. Uroczystość ta w bieżącym roku szkolnym odbyła się w niedzielę, 23.10.2016 r.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta msza św. w Kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach z udziałem pocztów sztandarowych: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Długoszewskiej w Babinie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. AK Józefa Pawlaka „Brzozy” w Łaguszowie, Publicznego Gimnazjum im. kpt. pil. Tadeusza Sędzielowskiego w Wólce Zamojskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Wisłą. Miała ona niezwykłą oprawę liturgiczną. Podczas mszy św. celebrowanej przez ks. Sylwestra Góreckiego zgromadzeni modlili się w intencji zmarłej założycielki szkoły w Grabowie - Haliny Mirosławskiej, zmarłych dyrektorów, nauczycieli i absolwentów.

Dalsza część uroczystości przeniosła sie na plac szkolny. Przybyli na Święto Patrona zaproszeni goście złożyli kwiaty przed tablicą pamiątkową patronki, po czym udali się do budynku szkoły.

Święto Patrona uczczono wprowadzeniem sztandarów oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Potucha, która oficjalnie przywitała zebranych oraz zaprosiła na część artystyczną. Swoją obecnością szkolną uroczystość zaszczyciło wielu gości: Pan Mirosław Madejski - Członek Zarządu Rady Powiatu w Zwoleniu, Pan Wojciech Szmajda - Przewodniczący Rady Gminy w Przyłęku, Pan Marek Sowiński - Dyrektor IUNG w Grabowie nad Wisłą, Pani Danuta Marszałek - Dyrektor PSP w Babinie oraz opiekun pocztu sztandarowego - p. Elżbieta Drab, Pani Teresa Pawlukowska - Dyrektor PSP w Łaguszowie z małżonkiem oraz opiekunowie pocztu sztandarowego : p. Teresa Byzdra i p. Angelika Przerwa, p. Maciej Pożoga - opiekun pocztu sztandarowego PG w Wólce Zamojskiej, p. Monika Krześniak - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku, p. Anna Nędzi - bibliotekarz, p. Marta Gunia - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Zespół Ludowy "Grabowianki".

Światła zgasły, zapanowała zupełna cisza, tylko delikatna muzyka w tle była znakiem, że rozpoczęła się część artystyczna. Ubrani na czarno uczniowie oraz postać Haliny Mirosławskiej wkraczającej na scenę wywołała dreszczyk emocji na oglądających. Wypowiadane przez młodych aktorów sentencje dotyczyły ludzkiego życia, przemijania, sensu istnienia. Tak jak nasza patronka Halina Mirosławska ceniła: prawdę, wiarę, pracę oraz szacunek dla drugiego człowieka, tak występujący uczniowie próbowali przekazać zgromadzonej publiczności te niezwykle cenne wartości. Była to "swoista lekcja życia", z której wszyscy powinni wyciągnąć wnioski, gdyż "...świat nie należy do tych, którzy wstają wcześnie, ale do tych, którzy są szczęśliwi, że wstają!"

W niezwykle podniosłym nastroju przebiegła część artystyczna. Momentami panowała zupełna cisza. Dało się zauważyć na twarzach oglądających skupienie oraz rozmyślanie. Przeplatane wzniosłymi piosenkami recytacje oraz taniec doskonale wkomponowany w treść, stanowił jednolitą całość z jednoznacznym przesłaniem "KOCHAJ  ŚWIAT,  KOCHAJ ŻYCIE,  CARPE DIEM!"

Niezwykle wzruszający występ uczniów został nagrodzony gromkimi brawami. Bardzo miłe słowa pochwały i uznania występujący aktorzy usłyszeli od Pani Dyrektor Bożeny Potucha, która nie kryła swego wzruszenia oraz od pana Wojciecha Szmajdy, który pogratulował młodzieży niezwykłego talentu aktorskiego, a nauczycielom podziękował za ogromny trud włożony w przygotowanie tej pięknej części artystycznej.

W tym miejscu nie może zabraknąć nazwisk tych niezwykle utalentowanych uczniów:

MAGDALENA LENARTOWICZ jako Halina Mirosławska

AMELIA SERAFIN, NATALIA GOGACZ, PATRYCJA KOBYLSKA, PAULINA STEFAŃSKA, FILIP TĘCZA, WIKTOR MARASZKIEWICZ, MAKSYMILIAN SOLECKI jako wspaniali recytatorzy

KAMIL BARYŁA I KAROLINA ZAGOŻDŻON - niezwykłe głosy śpiewacze

KATARZYNA MAKUCH, MAŁGORZATA URBANEK I OLIWIA TATAR - chórek.

Dzisiejsza uroczystość była okazją do nagrodzenia uczniów, którzy zwyciężyli w szkolnych konkursach:

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY PN. "PORTRET HALINY MIROSŁAWSKIEJ"

I MIEJSCE - MAGDALENA LENARTOWICZ (kl. VI)

II MIEJSCE - PATRYK WOJTYNIAK (kl.VI)

III MIEJSCE- GABRIEL SUWAŁA (kl. I)

oraz wyróżnienia: NATALIA BARYŁKA (kl. I) i ADRIAN KURANT (kl. IV)

"PREZENTACJA MULTIMEDIALNA O HALINIE MIROSŁAWSKIEJ"

I MIEJSCE - MIKOŁAJ CHOŁUJ (kl. V)

oraz wyróżnienia: FILIP TĘCZA (kl. V), DOMINIK MAKUCH (kl. V), ZUZANNA KOSIK (kl. VI), PATRYK WOJTYNIAK (kl. VI), KATARZYNA MAKUCH (kl. VI) i OLIWIA TATAR (kl.VI).

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy!

Po części artystycznej oraz wystąpieniach gości wszyscy mogli skosztować przepysznych ciast upieczonych przez rodziców.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Uroczystość Święta Patrona też dobiegła końca.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością progi szkoły w Grabowie: Gościom, Rodzicom, Uczniom, Absolwentom oraz Przyjaciołom placówki.

Czas szybko płynie, więc już za niespełna rok kolejna taka uroczystość, może niezupelnie taka, bo to będzie... 100-lecie szkoły.

Do zobaczenia!!!

P.S. Już niedługo na naszej stronie zostanie zamieszczone nagranie z uroczystości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony i śledzenia aktualnosci.Uśmiech