DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 13.10.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania dzień edukacji narodowej gify ruchome W czwartek, 13 października 2016 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Święto polskiej szkoły to dzień szczególny, to święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu uczniowie dziękują nauczycielom za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie młodych serc i umysłów.

Na szkolnej akademii zgromadziła się: rada pedagogiczna, pracownicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów kl. VI wychowankowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając i recytując. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób dni z życia szkoły. Bardzo miłym akcentem były niezwykle sympatyczne i wzruszające wierszyki o wszystkich pedagogach i pracownikach wyrecytowane przez dzieci. W imieniu Rady Rodziców uczniowie obdarowali wszystkich słodkimi czekoladkami.

Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Potucha, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi wiele ciepłych słów, życząc: zdrowia, szczęścia, a przede wszystkim dużo sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej wyróżnionym nauczycielom.

Całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.