ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS - 12.10.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania ślubowanie klas pierwszych gifDnia 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ceremoniał ten wpisał się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Wszystkich zebranych na szkolnym korytarzu: rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz bohaterów tejże uroczystości, czyli uczniów kl. I serdecznie powitała pani Sabina Budniak - wychowawczyni pierwszaków. Następnie oddała głos Kindze Bańkowskiej, która prowadziła dalszą część uroczystego ślubowania.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in.: zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszaków, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Bożena Potucha kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię, legitymacje szkolne oraz kuferki obfitości wypełnione upominkami.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy bohaterowie dzisiejszego dnia, czyli uczniowie kl. I wraz z rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Tradycją jest w naszej szkole, że starsi uczniowie z klasy II przygotowują słodką niespodziankę dla swoich młodszych kolegów w postaci pysznego tortu. Ten, na załączonym w galerii zdjęciu był nie tylko piękny, ale także wyśmienity.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Życzymy również, aby każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników szkoły.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom i wszystkim nam w pamięci.