WARSZAWA BEZ TAJEMNIC - 30.09.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka szkolna gif  30 września 2016 r. odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie kl. I - III wraz z opiekunami: Sabiną Budniak, Renatą Pożoga, Bożeną Wolszczak, Magdą Baryłka oraz mamą jednego z uczestników - p. Eweliną Parzych. W piątkowy ranek, jakże słoneczny, wycieczkowicze zebrali się w szkole. Po sprawdzeniu listy obecności wszyscy wsiedli do autokaru. Na pożegnanie dzieci pomachały swoim rodzicom i grupa wojażerów wyruszyła na podbój stolicy. Na brak energii i zapału do zwiedzania nikt nie narzekał.

Pobyt w Warszawie rozpoczął się spotkaniem z panią przewodnik, która przywitała serdecznie wszystkich uczniów oraz opiekunów. Cała grupa wyruszyła na spacer po Krakowskim Przedmieściu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in.: Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Pałac Prezydencki oraz podziwiać przepiękną panoramę stolicy z tarasu widokowego. Dosyć długi spacer po Warszawie bardzo zmęczył małych podróżników, niektórym nogi odmawiały posłuszeństwa, toteż wszyscy udali się na krótki odpoczynek i "małe co nieco".

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, które wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach. Dzieciaki były zachwycone, gdy na własnej skórze mogły przekonać się, jak wygląda trzęsienie ziemi. Odważni śmiałkowie mogli położyć się na całkiem wygodnym łóżku z gwoździami, stworzyć coś z niczego w majsterkowni. Wszystkich pokazów doświadczeń i wystaw nie sposób wymienić, trzeba to po prostu zobaczyć.

Wycieczka okazała się dużym sukcesem. Droga powrotna przebiegła w gorącej atmosferze śpiewu i dobrego humoru. Zadowoleni i zmęczeni dniem pełnym wrażeń wszyscy powrócili do szkoły, gdzie już z utęsknieniem na swoje pociechy wyczekiwali rodzice.