• Odwiedziło nas: 2352012

"NIETYPOWA" WYCIECZKA - 27.09.2016 r.

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka gify ruchomeSłoneczny ranek 27 września 2016 r. ucieszył uczestników szkolnej wycieczki do Gołębia i Dęblina. O godzinie 8.00 uczniowie kl. IV - VI wraz z opiekunami: Magdą Baryłka, Anetą Dąbrowską i ks. Sylwestrem Góreckim wyruszyli w podróż. Pierwszym punktem zaplanowanego wyjazdu było Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. Warto dodać, iż jest to jedyne w Polsce i jedyne w Europie tego typu muzeum. Przybyłą młodzież przywitał kustosz tegoż miejsca, p. Józef Konstanty Majewski. Ten niezwykle zabawny wynalazca zaprezentował naszym uczniom kolekcję swoich rowerów. Na samym oglądaniu jednak się nie skończyło. Śmiałkowie próbowali swoich sił na "nietypowych" rowerach: poziomych, cyrkowych, galopujących oraz rikszach. Wszystkim naszym uczniom brawurowo udała się jazda próbna, jednakże nie była to łatwa sprawa. Czas spędzony w tym "nietypowym" miejscu upłynął niezwykle szybko, ale za to bardzo interesująco. Przekazane przez kustosza informacje na pewno uczniowie na długo zapamiętają. Kolejnym punktem szkolnej wyprawy było Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Przewodnik muzeum w interesujący sposób przedstawił historię lotnictwa wojskowego i Szkoły Orląt, a następnie zaprosił na plac, gdzie zgromadzono samoloty będące na wyposażeniu Sił Powietrznych od początku istnienia lotnictwa. Niezwykłych wrażeń i emocji sprawiła możliwość wejścia do samolotu rządowego JAK-40. Uczniowie byli zachwyceni ekspozyją plenerową. Wszyscy mogli podziwiać samoloty, śmigłowce oraz stacje radiolokacyjne. Zachwytom nie było końca. Pobyt w tym miejscu zakończono wspólnym zdjęciem pod pomnikiem - ,,Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt".

W drodze powrotnej znów uczestnicy wstąpili do Gołębia. Tym razem uczniowie mieli możliwość obejrzenia przepięknego i zabytkowego Kościoła p.w. Św. Floriana i Św. Katarzyny. Znajdujące się w kościele zabytki ruchome: ołtarz główny z XVII w., posągi: Św. Wojciecha Biskupa, Św. Stanisława Biskupa, żyrandol korpusowy zwany holenderskim, wywołały ogromny zachwyt na wszystkich zwiedzających. Największym zaciekawieniem okazała się renesansowa ambona spoczywająca na dwóch konfesjonałach z posążkami: Św. Mikołaja Biskupa, Św. Stanisława Biskupa i Papieża Urbana VIII.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Nadszedł też czas powrotu. Wszyscy: uczniowie i opiekunowie jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana, atmosfera spędzonego wspólnie czasu bardzo miła, a co najważniejsze wszyscy powrócili do domów bogaci w wiedzę i nowe doświadczenia.

Znalezione obrazy dla zapytania serdecznie dziekujemy grafika