SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016 - 16.09.2016 r.

23. EDYCJA AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA" PRZEBIEGŁA POD HASŁEM

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Głównym przesłaniem akcji jest:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie uczniów o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

W piątek, 16 września wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania świata". Przygotowaniem i zorganizowaniem tej akcji zajęli sie członkowie: Szkolnego Koła LOP i PCK pod opieką: p. Anety Dąbrowskiej i p. Moniki Wierzbickiej. Uczennica kl. VI - Magdalena Lenartowicz na ogólnym apelu szkolnym przybliżyła wszystkim zebranym cel akcji. Następnie cała społeczność szkolna wyposażona w worki i rękawice wyruszyła na dokładne sprzątanie okolicy. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. 0-III pięknie wysprzątały teren szkolny: plac zabaw, boisko oraz rabatki kwiatowe. Uczniowie kl. IV-VI wraz z wychowawcami wybrali się w teren i sprzątali miejsca najbardziej zaśmiecone. Przeprowadzona po raz 23. akcja "Sprzątania Świata" była jak zwykle świetną okazją do rozmów na temat jakże ważnych spraw - segregacji śmieci, recyclingu, konieczności dbania o naszą Planetę Ziemię. W klasach odbyły się pogadanki i zabawy uświadamiające dzieciom niedbałość ludzi zagrażającą środowisku naturalnemu. Akcja sprzątania naszej okolicy przebiegła bardzo sprawnie i bez zakłóceń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i czynny udział w akcji.