UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 - 24.06.2016 r.

W piątek,24 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 oraz pożegnanie uczniów klasy VI. Na uroczystość przybyli: uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, którzy na co dzień współpracują ze szkołą: Pan Wojciech Szmajda - Przewodniczący Rady Gminy w Przyłęku oraz Pan Marek Sowiński - Dyrektor IUNG w Grabowie.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego ropoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana przez ks. Sylwestra Góreckiego w Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach. Zgromadzeni na mszy: uczniowie, rodzice oraz nauczyciele dziękowali za miniony rok szkolny oraz odniesione sukcesy.

Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły oraz odśpiewany hymn państwowy. Wszystkich zebranych na korytarzu szkolnym serdecznie przywitała Pani Dyrektor Bożena Potucha. Podziękowała za wspólnie spędzony czas i odniesione sukcesy. W dalszej części zostały wręczone nagrody wyróżniającym się uczniom pod względem nauki. Nagrodzeni zostali także wspaniali sportowcy naszej szkoły, czytelnicy biblioteki, najlepsi członkowie SKO oraz wolontariusze WOŚP. Za ogromną pomoc oraz życzliwość w realizacji wielu zadań związanych z funkcjonowaniem szkoły pani dyrektor wręczyła podziękowania oraz listy gratulacyjne naszym Rodzicom. Następnie uczniowie kl. VI przekazali opiekę nad sztandarem szkoły swoim młodszym kolegom z kl. V. Absolwenci złożyli także uroczyste ślubowanie na sztanadr szkoły, po czym wych p. Aneta Dąbrowska pożegnała swoich wychowanków, dziękując za wspólnie spędzone lata oraz życząc samych sukcesów w przyszłości. Szczególne podziękowania skierowała do uczennicy - Pauliny Madejskiej, która zachwyciła wszystkich swoim talentem pisarskim. Na tę okazję ułożyła przepiękne wiersze o każdym nauczycielu i pracowniku szkoły. Wypowiedziane słowa pruszyły do łez. Swoich starszych kolegów opuszczających mury szkoły w Grabowie pożegnali piątoklasiści, wręczając symboliczne bilety do gimnazjum oraz piękne koszulki z logo szkoły w Grabowie, aby pamiętali o swojej pierwszej "Alma Mater". Za zaproszenie oraz wspólne przeżywanie tego dnia podziękował także Pan Wojciech Szmajda, który życzył dzieciom i nauczycielom słonecznych i wesołych wakacji oraz sił do pracy w nowym roku szkolnym.

Po uroczystościach na szkolnym korytarzu uczniowie i rodzice udali się na spotkania z wychowacami, by tam odebrać świadectwa oraz pożegnać się na dwa miesiące letniego wypoczynku.

REJS PO WAKACYJNĄ PRZYGODĘ CZAS ZACZĄĆ!!! DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!!

A TO COŚ DLA NASZYCH WSPANIAŁYCH ABSOLWENTÓW!!!Uśmiech