PAMIĘTAMY... - 21.06.2016 r.

Uczniowie naszej szkoły dbają o grób Patronki szkoły - Haliny Mirosławskiej znajdujący się na cmentarzu w Zwoleniu. Często odwiedzają i sprzątaja płytę grobową. Tak też było we wtorek, 21 czerwca 2016 r. Grupa uczniów z kl. V pod opieką: Magdy Baryłka i Moniki Wierzbickiej wybrała się rowerami na cmentarz do Zwolenia. Uczestnicy dbając o swoje bezpieczeństwo oraz promując noszenie elementów odblaskowych ubrani w kamizelki wyruszyli z Grabowa o godz. 8.00. Na miejscu wszyscy zabrali się do pracy: umyli płytę, wyplewili teren dookoła niej, przygotowali nową wiązankę oraz zapalili znicze. W ten sposób oddali hołd bardzo ważnej dla nas osobie - założycielce naszej szkoły. Wszyscy udali się też na grób Pani Renaty Marzęda. W ciszy i skupieniu uczniowie zapalili znicze, wspominając wspaniałą osobę oraz wyjątkową nauczycielkę.

W drodze powrotnej uczestnicy rajdu wstąpili na pyszne lody dla ochłody, po czym bezpiecznie wrócili do szkoły.