24. FINAŁ WOŚP - 10.01.2016 r.

Co roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca Polaków i można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczne.

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w tym roku wyjątkowy. Orkiestra zagrała nie tylko dla najmłodszych, lecz także dla najstarszych, zwracając uwagę na to, jak wielkiej pomocy potrzebują seniorzy oraz na fakt, że geriatria zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego, jest jedną z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia.
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w 10 stycznia 2016 r. i przebiegł pod hasłem: "MIERZYMY WYSOKO. PEDIATRIA. GODNA OPIEKA LUDZI W PODESZŁYM WIEKU".
Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do tego, by grała nam ona  „ do końca świata i jeden dzień dłużej”- mówią organizatorzy, a rozgłos, jaki zawsze towarzyszy finałowi, jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtować wrażliwość i uczciwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można dobrze się bawić i przy okazji pomagać. Cieszymy się, że w niedzielę można było spotkać w wielu miejscach wolontariuszy z naszej szkoły, którzy dzielnie zbierali pieniądze do orkiestrowych puszek, bez względu na doskwierający chłód zimy. Zbiórka pieniędzy odbywała się w wielu miejscach: w kościołach (Łagów, Ługi, Zwoleń, Puławy, kaplica w Grabowie), większych i mniejszych centrach handlowych i sklepach w Zwoleniu i Puławach oraz oczywiście na terenie naszej szkoły, gdzie w piątek uczniowie, nauczyciele i pracownicy chętnie wrzucali pieniądze do puszek.

Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim wytrwałym wolontariuszom:
MAGDALENIE LENARTOWICZ (1.240,25 zł.)
AMELII SERAFIN (933,28 zł.)
KAROLINIE SUŁEK (526,12 zł.)
KAMILOWI BARYŁA (370,02 zł.)
MATEUSZOWI BARYŁA (359,24 zł.)
MATEUSZOWI CZARNECKIEMU (255,00 zł.)
ale także dzielnym mamom, które poświęciły cały dzień i wykorzystując swoje doskonałe umiejętności kierowcy przewoziły wolontariuszy z jednego miejsca w drugie. Serdecznie dziękujemy PANIOM:
MONICE LENARTOWICZ, IWONIE SERAFIN, ANNIE SUŁEK, IWONIE BARYŁA, AURELII BARYŁA i JOANNIE CZARNECKIEJ.
Dzięki tak doborowo zebranej grupie naszym wolontariuszom udało się zgromadzić niebagatelną kwotę - 3.683,91 zł.

Za każdy grosik, czy to mały, czy większy, serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym akcję!!!