"KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" - 14.12.2015 r.

Książki naszych marzeń

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą jak kilka tysięcy innych polskich szkół, przystąpiła do programu rządowego „Książki naszych marzeń”.

Jego  celem jest umożliwienie zakupu książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Dzięki dotacji finansowej z MEN przy 20% wsparciu organu prowadzącego naszą placówkę (za co bardzo serdecznie dziękujemy władzom Urzędu Gminy w Przyłęku) możliwe było zakupienie 67 egzemplarzy książek do biblioteki szkolnej. Są to głównie nowości wydawnicze. Uczniowie sami zgłaszali swoje propozycje zakupu książek zgodne z ich zainteresowaniami. Wierzymy, że podstawowym rezultatem programu będzie trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało, uczniowie muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco