MIKOŁAJKI - 4.12.2015 r.

Wizyta św. Mikołaja to dla wszystkich ogromne przeżycie i radość, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zgodnie z tradycją do naszej szkoły także zawitał Święty. Został przywitany wierszem i piosenką. Wszyscy z pewną niecierpliwością oczekiwali na prezenty. Nikt nie został pominięty, Święty pamiętał o wszystkich. Po otrzymaniu podarunków rozpoczęło się gorączkowe sprawdzanie ich zawartości. Po uśmiechniętych buziach można było się domyślać, że  Mikołaj trafił z podarkami.

Uczniowie kl. IV - VI wyruszyli natomiast sami na poszukiwania Mikołaja i znaleźli go w kinie w Radomiu, gdzie obejrzeli wspaniały, rodzinny i wzruszający film pt. "Święty Mikołaj".

Dawno, dawno temu w małej wiosce w Laponii żył chłopiec o imieniu Mikołaj. Pewnego dnia pod saniami jego rodziców załamał się lód na jeziorze. Mikołaj stał się sierotą - stracił matkę, ojca i malutką siostrzyczkę. Mieszkańcy wioski postanowili wspólnie zaopiekować się chłopcem. Każda rodzina gościła go u siebie przez cały rok. A zawsze w Boże Narodzenie Mikołaj przenosił się do następnego domu. Żeby okazać wdzięczność chłopiec postanowił obdarowywać dzieci swoich gospodarzy własnoręcznie wykonanymi prezentami - figurkami z drewna. Z biegiem czasu prezenty pojawiały się na progach większości domostw, bo prawie wszyscy gościli Mikołaja. Kiedy pewnego razu w wiosce zaczęło brakować jedzenia mieszkańcy postanowili wysłać Mikołaja na naukę zawodu do stolarza - pustelnika o imieniu Lisakki. Pod czujnym okiem srogiego nauczyciela Mikołaj szybko się uczył. Coraz sprawniej wykonywał zabawki i były one coraz piękniejsze. Jednak Lisakki, który nie lubił dzieci, postanowił zakazać Mikołajowi wykonywania prezentów. Świąteczna tradycja obdarowywania się prezentami została zagrożona... To tylko krótki wstęp opowiadający historię Mikołaja. Wszyscy Ci, którzy chcą dowiedzieć się, jak dalej potoczyły się losy chłopca, koniecznie muszą wybrać się do kina, najlepiej całą rodziną. Nasi uczniowie, jak i opiekunowie, jednogłośnie stwierdzili, że film był niezwykle wzruszający i ciepły.