ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - 30.10.2015 r.

Dnia 30 października 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klasy I na uczniów szkoły podstawowej.

Uroczystość prowadziła wychowawczyni Renata Pożoga, która powitała zaproszonych gości: bohaterów tegoż spotkania, czyli pierwszaków, dyrektora szkoły, nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców.

W części artystycznej umiejętności wokalne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie klasy pierwszej. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wierszyki wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Bożena Potucha dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą " i dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów przyjęła ich w poczet uczniów szkoły.

W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyła pani dyrektor Bożena Potucha oraz wychowawczyni Renata Pożoga, które zgodnie stwierdziły, że uczniowie klasy pierwszej są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Każdy pierwszak otrzymał legitymację szkolną, upominek oraz dyplom. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia z nauczycielami i rodzicami przybyłymi na tę uroczystość.

Życzenia radosnej i owocnej pracy z dziećmi oraz bukiety kwiatów złożyły Pani Dyrektor Bożenie Potucha i wych. Renacie Pożoga przedstawicielki rodziców pierwszoklasistów.

Tradycją jest w naszej szkole, że starsi uczniowie z klasy II przygotowują słodką niespodziankę dla swoich młodszych kolegów w postaci pysznego tortu. Ten, na załączonym w galerii zdjęciu był nie tylko piękny, ale też wyśmienity.

Rodzice zorganizowali "słodkie" przyjęcie dla swoich pociech w szkolnej stołówce.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, Rodzicom za obecność i pomoc w organizacji.

PIERWSZAKÓW WITAMY W GRONIE UCZNIÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. HALINY MIROSŁAWSKIEJ W GRABOWIE NAD WISŁĄ.Uśmiech