ŚWIĘTO PATRONA 2015 - 18.10.2015 r.

Święto Patrona wpisało się w kalendarz uroczystości naszej szkoły i każdego roku jest wyjątkowo obchodzone. Tegoroczne świętowanie odbyło się 18 października 2015 r.

Msza Święta celebrowana przez ks. Sylwestra Góreckiego w Kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Ługach przebiegła w podniosłym nastroju. Przed ołtarzem pięknie prezentował się sztandar naszej szkoły w otoczeniu innych pocztów: Publicznej Szkoły Podstawowej im. ppłk. AK Józefa Pawlaka „Brzozy” w Łaguszowie, Publicznego Gimnazjum im. kpt. pil. Tadeusza Sędzielowskiego w Wólce Zamojskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Wisłą.
Po mszy zostały złożone wiązanki przed tablicą pamiątkową patronki naszej szkoły – Haliny Boguchwały Mirosławskiej. Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów do szkoły, odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Potucha. W pierwszych słowach serdecznie przywitała wszystkich przybyłych gości – władze samorządowe, które zaszczyciły nas swoją obecnością: Wójta Gminy Przyłęk – Pana Mariana Kuś, Przewodniczącego Rady Gminy w Przyłęku – Pana Wojciecha Szmajdę, Pana Leszka Derlatkę – nadkomisarza z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, Pana Marka Sowińskiego – Dyrektora IUNG-u w Grabowie, radnych Gminy Przyłęk: Pana Zbigniewa Sucheckiego oraz Pana Łukasza Badeńskiego, dyrektorów sąsiadujących szkół : Panią Teresę Pawlukowską i Pana Sławomira Pastuszko, Panią Monikę Krześniak – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku, Panią Halinę Majewską - sołtys Grabowa, przedstawicielki Kadry I Zwoleńskiej Drużyny Harcerek, które pełniły wartę honorową przy tablicy pamiątkowej patronki, uczennice Haliny Miorsławskiej: Panią Wandę Gołda, Panią Danutę Jaskóła i Panią Zuzannę Glegoła oraz Zespół Ludowy „Grabowianki”. Oczywiście ogromne wyrazy szacunku i uznania Pani Dyrektor skierowała w stronę Uczniów, Absolwentów, którzy licznie przybyli do swojej pierwszej „alma mater” oraz Rodziców, bez pomocy których organizacja tej uroczystości nie przebiegłaby tak wspaniale. Następnie uczniowie zaśpiewali kilka piosenek. Wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Moja mała ojczyzna”. Swoim talentem wokalnym zachwyciła absolwentka naszej szkoły – Julia Suwała, która bardzo często swym głosem wzruszała do łez. Równie wspaniale zaśpiewał duet: Aleksandra Ciupak i Kamil Baryła wspierany szkolnym chórem.

Po części artystycznej głos zabrał Pan Marian Kuś, dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie tej uroczystości. Przypomniał także wszystkim historię powstania naszej szkoły oraz postać Haliny Boguchwały Miorsławskiej – niezwykłej kobiety i nauczycielki. Pan Wojciech Szmajda odniósł się do tematyki prezentacji mówiąc, że współpraca szkoły ze środowiskiem lokalnym jest niezwykle ważna i budująca dla rozwoju szkoły. Ze swojej strony oraz w imieniu strażaków OSP w Grabowie nad Wisłą zadeklarował wszelaką pomoc w ramach przyjaznej współpracy.

Nie mogło zabraknąć również występu Koła Gospodyń Wiejskich „Grabowianki”, które za każdym razem odwiedzając naszą szkołę zostawiają po sobie pamiątkę. Tym razem był to wspaniały wazon pełen różnokolorowych kwiatów własnoręcznie wykonany przez panie z zespołu.

Chciałoby się pisać dużo i więcej, aby wyrazić podziękowania wszystkim zaangażowanym oraz uczestniczącym w tym ważnym dla społeczności szkolnej wydarzeniu.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne dziękują serdecznie zaproszonym gościom za przybycie, uczniom za występ, a Rodzicom za ogromną pomoc
 i zaangażowanie. W takim zespole jesteśmy w stanie zdziałać dużo i jeszcze więcej…