WYCIECZKA DO WARSZAWY - 25.09.2015 r.

Zamówione i zarezerwowane dużo wcześniej bilety i wspaniała, słoneczna pogoda sprawiły, że wycieczka do Warszawy była jedną z najlepszych do tej pory.
W dn. 25 września 2015 r. uczniowie kl. IV-VI z wychowawcami: Magdą Baryłka, Wiolettą Mazur i Anetą Dąbrowską odbyli wspaniałą podróż do stolicy. Pierwszym celem wyprawy było zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Fryderyka Chopina. Na powierzchni ponad 4600 metrów kwadratowych zostały zaprezentowane ekspozycje dotyczące życia i twórczości artysty. Dzięki multimedialnym salom wystawienniczym każdy mógł sam i według własnego uznania przechodzić przez kolejne etapy życia i twórczości Fryderyka Chopina. Każde pomieszczenie zaskakiwało w inny sposób. W sali warszawskiej mogliśmy ukryć się w izolowanych kabinach, gdzie każdy mógł za pomocą multimedialnych paneli rozkoszować się wybranym utworem artysty. W paryskiej sali poczuliśmy zapach fiołków, usłyszeliśmy gwar rozmów dochodzących z francuskiej ulicy, trzask ognia w kominku. W najbardziej kontrowersyjnej sali pn. "Śmierć" został wyeksponowany zabalsamowany kosmyk włosów Chopina, a także odlew twarzy sporządzony od razu po śmierci. Wrażenia były niesamowite.

Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie warszawskiego ZOO. Wydaje się, że do zoo jeżdżą tylko małe dzieci, ale rzeczywistość jest inna. Dorosły też znajdzie tu coś dla siebie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe wpiszą sie w pamięci uczestników wyjazdu. Ogród zoologiczny jest wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu,jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Czy to dziecko z klasy I, czy uczeń klasy VI - wszyscy potrzebują atrakcji w postaci świetnej zabawy, a szaleństwo na placu zabaw na pewno do nich należy. Zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć, żeby przekonać się, że wycieczka była bardzo udana.

Za mile spędzony czas wszystkim uczestnikom wyjazdu serdecznie dziękujemy - opiekunowie!!! Mrugnięcie