WYCIECZKA ROWEROWA - 18.09.2015 r.

Uczniowie kl. V i VI pod opieką pań: Wioletty Mazur, Moniki Wierzbickiej i Magdy Baryłka udali się rowerami do Zwolenia. Pierwszym punktem wycieczki były odwiedziny grobów na cmentarzu w Zwoleniu. Najpierw wszyscy modliliśmy się i zapaliliśmy znicze na grobie zmarłej niedawno naszej nauczycielki i koleżanki Renaty Marzęda. Chwila zadumy przywołała liczne wspomnienia razem spędzonych lat. Później odwiedziliśmy grób patronki naszej szkoły – Haliny Boguchwały Mirosławskiej. Dziewczęta pięknie umyły płytę nagrobną. Wspólnie pomodliliśmy się i zapaliliśmy znicze. Następnie udaliśmy się do Centrum Regionalnego przy Nekropolii Jana Kochanowskiego, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia wielu eksponatów Fundacji Rodziny Kochanowskich, m.in. ornaty z i szaty liturgiczne z XVII wieku, XVIII-wieczne monstrancje, kielichy, pacyfikały oraz zabytkowe księgi i obrazy. Kolejnym punktem zwiedzania była Krypta Jana Kochanowskiego znajdująca się w podziemiach Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu.

Na zakończenie, by nabrać sił do drogi powrotnej, wszyscy udaliśmy się na smaczny poczęstunek i lody. Bezpieczni i trochę zmęczeni powróciliśmy do szkoły.