JASEŁKA I WIGILIA - 20.12.2013r.

Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc
Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole
Wigilia to przepiękny czas,
Bożonarodzeniowy czas,
Gdy siedzimy wszyscy w kole...

Piątek, 20 grudnia 2013r. był bardzo uroczystym dniem w naszej szkole. Wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów. Występ artystyczny przeplatany był wspaniałymi kolędami, które zaśpiewał szkolny chórek. Zgromadzonym bardzo spodobał się mały Jezusek, który na zakończenie błogosławił. W postać małego Zbawiciela wcielił się uczeń z oddziału przedszkolnego - Daniel Pyrka. Uroczyste Jasełka zostały przygotowane przez uczniów pod opieką p. Anety Dąbrowskiej.

Następnie nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie wysłuchali słów o narodzeniu Jezusa z Pisma Świętego, które odczytał ks. Sylwester Górecki. Odmówił również modlitwę i w ten sposób rozpoczął naszą wspólną szkolną wieczerzę wigilijną. Wszyscy składali sobie świąteczne życzenia i łamali się opłatkiem. Później przy suto zastawionym stole zgromadziła się cała społeczność szkolna, by skosztować pysznego barszczu z uszkami oraz smakowitych wigilijnych potraw. Atmosfera zadumy, spokoju, ale zarazem radości oraz melodia kolęd w tle zebranych wprowadziła w świąteczny nastrój.

W tym dniu rozstrzygnięty został również konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pn. "Bożonarodzeniowy anioł". W konkursie mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie. Powołana do oceny prac komisja przyznała w każdej kategorii wiekowej 1. miejsce nagrodzone świątecznym prezentem i dyplomem. Pozostali uczestnicy również otrzymali upominki i dyplomy uczestnictwa. Oto zwycięzcy:

w kategorii kl. 0 - zwyciężył MIKOŁAJ SOLECKI

w kategorii kl. I-III - wygrał KACPER PAWLAK

w kategorii kl. IV-VI - nagrodę odebrała MARTYNA TYBURSKA. Serdecznie gratulujemy wszystkim. Dzięki tym pracom powstała piękna świąteczna dekoracja, która ucieszyła niejedno oko.

Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor Jadwiga Czerniak, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze świąteczne  i noworoczne życzenia. Wspólne kolędowanie zakończyło ten dzień w szkole.