SZKOLNA WIGILIA 2022 - 22.12.2022 r.

Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym. Dniem, na który czekamy przez cały rok. Od kilku już lat jest tradycją, że uroczystość ta odbywa się wspólnie dla wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli oraz jej pracowników i zaproszonych gości. Tak było również w tym roku. Celem tej uroczystości jest przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, uwrażliwienie na ducha pokoju i miłości, której oczekują od nas ludzie na co dzień.  Na początku głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Szymańska, która złożyła zebranym najserdeczniejsze świąteczne życzenia: zdrowia, ciepła, miłości, przeżywania tych wspólnych świątecznych chwil z najbliższymi i w rodzinnej atmosferze.

Następnie wręczone zostały nagrody uczniom, którzy wzięli udział oraz zwyciężyli w szkolnym konkursie plastycznym na najładniejszą ozdobę choinkową. Komisja konkursowa nagrodziła uczniów w trzech kategoriach wiekowych:

I kategoria ( oddział przedszkolny i kl. 0) - zwyciężyła ALICJA  KUSIO

II kategoria ( kl. I - IV) - wygrał ALEKSANDER RYWACKI

III kategoria ( kl. V - VIII) - nagrodę główną odebrała MARIA MAREK.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział i gratulujemy.

W kolejnej części ks. Sylwester Górecki odmówił modlitwę, rozdał opłatki. Cała społeczność szkolna głośno zaśpiewała "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Nawiązując do słów pastorałki: "...wszyscy wszystkim ślą życzenia"  nastąpiło tradycyjne łamanie opłatkiem i składanie sobie życzeń, które płynęły z głębi serc. Uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku". Następnie wszyscy mogli skosztować potraw wigilijnych. W rodzinnej atmosferze, przy melodii świątecznych kolęd upłynął ostatni dzień w szkole przed świętami. Zobaczymy się już w nowym roku - 2 stycznia 2023 r.