SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY - 16.12.2022 r.

Dnia 16.12.2022 r. uczniowie kl. IV - VIII obejrzeli spektakl teatralny o wartościach wychowawczo - profilaktycznych pt. "Przesłuchanie" w wykonaniu aktoró Teatru Kurtyna z Krakowa.

Główny bohater spektaklu, komisarz policji Robert Nowak ma za zadanie złapać szkolnego cyberprzestępcę. W miejscowej szkole jedna z uczennic klasy VI padła ofiarą hejtu internetowego. Ktoś nieznany zaczął wysyłać do uczniów przerobione w programie graficznym zdjęcia ośmieszające Dorotę. Na wszystkich zdjęciach uczennica ma mieć "niby" kontakt z różnymi używkami. Początkowo zdjęcia pojawiały się w popularnych mediach społecznościowych, do których dostęp mieli tylko uczniowie. Niestety na tym się nie skończyło, tajemniczy „ktoś” zdołał włamać się na prywatne konto Doroty dokonując jeszcze większego przestępstwa. Tym razem wszyscy łącznie z rodziną i nauczycielami zaczęli otrzymywać przerobione, kompromitujące fotki. Rozpoczyna się szkolna nagonka na Dorotę, a niczemu niewinna uczennica przestaje chodzić do szkoły. Rodzice dziewczynki po rozmowie z dyrekcją i pedagogiem szkolnym postanawiają zgłosić sprawę na policję. Zaangażowany w sprawę Komisarz Nowak przesłuchuje uczniów, którzy mogą być zamieszani w szkalowanie Doroty. Czy uda mu się odnaleźć sprawcę i czy winny poniesie zasłużoną karę? Jakie konsekwencje prawne grożą internetowym hejterom? Odpowiedź na te pytania nasi uczniowie znaleźli po obejrzeniu spektaklu.