LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - GRUDZIEŃ 2022 r.

Podczas dodatkowych popołudniowych zajęć w klasie II odbyły się ciekawe zajęcia mające na celu rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie programowania. Do doskonalenia tej umiejętności posłużyła gra „Scottie Go! – Nauka programowania dla najmłodszych”.

Gra składa się z pudełka z kartonowymi puzzlami i aplikacji dla tabletu. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem o imieniu Scottie  rozmaite wyzwania. Gracz chcąc mu pomóc je przezwyciężyć, układa  na stole za pomocą kartonowych klocków program sterujący ruchami Scottiego. Następnie za pomocą aplikacji skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie. Aplikacja po zeskanowaniu programu wykonuje go, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany. Jak wszyscy wiemy, programowanie wymaga logicznego myślenia i jest  szczególnym wyzwaniem dla dzieci. Okazało się, że wszyscy świetnie sobie poradzili a zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczniów.