WYCIECZKA DO WARSZAWY - 02.12.2022 r.

W dn. 02.12.2022 r. 42 - osobowa grupa uczniów warz z opiekunami zgromadziła się o godz. 6.15 rano przed budynkiem szkoły, by stamtąd wyruszyć na wycieczkę do Warszawy. Podróż w kierunku stolicy minęła w dobrych nastrojach. Pierwszym punktem wyjazdu był Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury. To właśnie tam uczniowie mogli obejrzeć operetkowo-musicalową inscenizację "Błękitnego zamku" na motywach powieści Lucy Maud Montgomery „The Blue Castle” w reżyserii Beaty Redo – Dobber. To jedyna powieść, uwielbianej przez wszystkich autorki „Ani z Zielonego Wzgórza”, która napisana została z myślą o dorosłym czytelniku. Ale premiera realizowana w MTM jest przede wszystkim skierowana do młodego widza, który dzięki współczesnej inscenizacji, ma szanse rozpocząć swoją przygodę z gatunkiem muzycznym, jakim jest operetka.

„Błękitny Zamek” to historia 29-letniej Joanny, która postanawia porzucić świat konwenansów, w którym żyje i podejmuje śmiałe decyzje zmieniające jej życie. To właśnie w tej historii spotykają się młodzieńcze marzenia z rzeczywistością.

Bohaterowie sztuki, pod płaszczykiem wyszukanej ironii i komediowego dystansu, wyśpiewują wzruszającą historię o tęsknocie, samotności, o marzeniach i miłości. A towarzyszy im niespotykana w dzisiejszych teatrach muzyka Romana Czubatego.  Rozmach i skala przedstawienia zachwyciły nawet najbardziej wymagającego widza. Uczniowie ze spektaklu wyszli zachwyceni.

Następnie wycieczkowicze udali się do Muzeum Warszawy. Gromadzi ono i prezentuje zbiory związane z historią stolicy. Siedziba muzeum mieści się w jedenastu połączonych ze sobą staromiejskich kamienicach przy Rynku Starego Miasta. Nasi słuchacze podzieleni zostali na dwie grupy. Oglądali oni wystawy z 21 gabinetów tematycznych. Chętnie też obejrzeli panoramę Starego Miasta z punktu widokowego na najwyższym piętrze muzeum.

Na koniec uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście i zakupy na jarmarku bożonarodzeniowym.

Droga powrotna upłynęła w wyśmienitych nastrojach. Dodatkowo uczniowie wykazali się swoimi wspaniałymi zdolnościami wokalnymi.