WARSZTATY PSZCZELARSKIE - 24.11.2022 r.

W czwartek 24.11.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kl. I-III uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich pt. „Pszczoły, nasi mali przyjaciele” prowadzonych przez pszczelarza.  Najpierw uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Dużą atrakcją była możliwość przebrania się w strój ochronny, używany przez pszczelarzy podczas pracy w pasiece. Dzieci miały również okazję obejrzeć żywe owady w szklanym ulu. Dowiedziały się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie, a także czym się różni ,,królowa pszczół" od zwykłej robotnicy. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z pszczołami. Każde dziecko własnoręcznie wykonało świeczkę z wosku pszczelego, którą mogło zabrać do domu. Uczestnicy warsztatów otrzymali upominek w postaci słoiczka miodu, dyplom oraz naklejkę młodego pszczelarza. Były to wyjątkowe, wspaniałe i niezapomniane zajęcia. Dziękujemy serdecznie panu pszczelarzowi z Grupy Imago.