UROCZYSTE OBCHODY 11 LISTOPADA - "SZKOŁA DO HYMNU" - 10.11.2022 r.

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole NAJWAŻNIEJSZE ŚWIĘTO NARODOWE – Święto Niepodległości. Dla Polaków 11 listopada 1918 r. był dniem triumfu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. 11 LISTOPADA jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary, zwycięstwa, po prostu symbolem wolności. Jest to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka.

10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to niezwykle ważne dla Polaków święto. Uczniowie z klas starszych pod opieką pań: Anny Korczak i Anety Dąbrowskiej przygotowali wyjątkowy montaż słowno - muzyczny. Przekazywane treści były przeplatane pieśniami patriotycznymi oraz recytacjami wierszy, co przyczyniło się do głębszego przeżycia tej uroczystości. Patriotyczny charakter podkreśliły barwy narodowe i pięknie odśpiewany hymn "Mazurek Dąbrowskiego" w ramach udziału w akcji "Szkoła do hymnu". Dopełnieniem był przepięknie zatańczony taniec patriotyczny "Dla Niepodległej".

Na zakończenie pani dyrektor Katarzyna Szymańska podziękowała paniom opiekunkom oraz uczniom za wspaniały występ. Nawiązała również do obecnej jakże trudnej sytuacji politycznej na świecie

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Szymańska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak wspaniałej, niezwykle wzruszającej lekcji historii. Przypomniała, że powinniśmy pamiętać o tym, że dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodu.

Miniony tydzień upłynął w atmosferze patriotycznej. Na zajęciach z wychowawcą uczniowie wykonywali kotyliony, czytali poezję patriotyczną. W szkole głośnym echem rozbrzmiewały śpiewane przez uczniów pieśni patriotyczne. W taki sposób nasi wychowankowie oddali cześć walczącym o odzyskanie niepodległości.