HALLOWEEN - LEKCJA KULTUROWA - 28.10.2022 r.

Halloween to bardzo lubiana przez uczniów naszej szkoły tematyka lekcji kulturowych z języka angielskiego realizowana w ostatnich dniach października tradycyjnie od kilku lat. Zdobywanie wiedzy o kulturze danego obszaru językowego jest dla uczniów sposobem zaspokajania ich naturalnej ciekawości świata. Poruszana na zajęciach tematyka umożliwia również realizację wymagań zawartych w podstawie programowej. Uczniowie zawsze chętnie przygotowują się do zajęć o tematyce związanej z Halloween. W tym roku także przygotowali dekoracje, ciekawe kostiumy i rekwizyty. W dn. 28.10.2022 r. uczniowie mogli się zapoznać się z informacjami dotyczącymi zwyczajów związanych z Halloween i jego symboliki oraz organizacji obchodów tego dnia w krajach anglojęzycznych. W tym dniu nie mogło również zabraknąć halloweenowych dyni, tzw. „jack-o-lanterns”, które są głównym symbolem tego święta i zostały oczywiście zrobione własnoręcznie przez uczniów. Nie zabrakło też typowych zabaw halloweenowych, np.: „apple-on-string”, (jedzenie jabłka wiszącego na sznurku), przygotowanie wybuchowej "mikstury wiedźmy", owijanie mumii papierem toaletowym, a także śpiewanie piosenek oraz rozwiązywanie zagadek i quizów utrwalających słownictwo związane ze zwyczajem "Halloween".

Te pełne emocji i strachu formy zajęć spodobały się wszystkim uczniom. Zadania przygotowane przez panią Monikę Wierzbicką zawierały elementy tajemnicy i sporą dawkę humoru. Było śmiesznie, zabawowo! Okazało się, że elementy zaskoczenia i odkrywania czegoś nowego, a także humor, zabawa i współpraca w grupie to silne czynniki motywujące uczniów do nauki języka obcego oraz skutecznego zapamiętywania nowego słownictwa.