PRZEDSZKOLAKÓW WYJAZD DO KINA - 27.10.2022 r.

W czwartek 27.10.2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego razem z opiekunkami wybrały się do kina "Świt" w Zwoleniu celem obejrzenia bajki animowanej pt. "Mama Mu wraca do domu". Trasę do Zwolenia dzieci pokonały autokarem szkolnym. Przed wyjazdem przedszkolaki przypomniały zasady bezpiecznego zachowania się w autokarze oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Seans w kinie bardzo podobał się naszym maluszkom. Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy - stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel, Pan Wrona. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie na farmie wywraca się do góry nogami. Mama Mu zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia! Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostaje wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka odpowiedź na ważne pytanie. Czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć gdzie jest? Odpowiedź, zupełnie jak przygoda i dobra zabawa, czai się tuż za rogiem.

Po wizycie w kinie dzieci wybrały się do pobliskiego punktu Poczty Polskiej w celu wysłania listu do swoich koleżanek i kolegów z przedszkola w Górze Puławskiej. Dzieci razem z panią wychowawczynią nawiązały korespondencję listową i systematycznie wymieniają się pozdrowieniami. Wymiana pocztówkowa stała się doskonałą formą do przybliżenia dzieciom zasad działalności poczty oraz zakresu obowiązków pracujących tam osób.

Korzystając z przepięknej aury pogodowej dzieci spacerowały ulicami Zwolenia poznając tym samym nowe miejsca i nabywając nowych umiejętności.

Przedszkolaki wróciły do szkoły bardzo zadowolone z wyjazdu.