LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LISTOPAD 2022 r.

Listopad w naszej szkole upłynął pod hasłem - "Programujemy z Photonami".

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach, których hasłem przewodnim była nauka kodowania i programowania poprzez zabawę. Zabawa ta uatrakcyjniona była poprzez wykorzystanie robota Photona. Dzieci programowały robota za pomocą narzędzia - tablet. Zajęcia były bardzo ciekawe dzięki wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest robot edukacyjny. Dowodem tego jest duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci podczas nauki przez zabawę.

Uczniowie kl. VI na lekcji informatyki także utrwalały umiejętność programowania wykorzystując do tego roboty. Dodatkowo podczas Święta Patrona szkoły Photon odpowiednio zaprogramowany przez uczniów powitał wszystkich zebranych na uroczystości gości, przedstawił się i zaprosił do wspólnego świętowania. Pojawienie się robota jako narratora rozpoczynającego część artystyczną akademii wywołało duże poruszenie wśród zebranych.

Photon - moduł "Kompetencje emocjonalne i społeczne" doskonale sprawdził się w pracy z uczniami podczas zajęć rewalidacyjnych.

Renata Przepiórka

Magda Baryłka