LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - PAŹDZIERNIK 2022 r.

Uczniowie klasy IV uczestniczą w zajęciach rozwijających z informatyki realizując projekt wczesnej nauki programowania.

Doskonałym narzędziem do "stawiania pierwszych kroków" w programowaniu są roboty edukacyjne Photon. Pozyskane w ramach realizacji w naszej szkole projektu "Laboratoria Przyszłości" roboty wprawiły w zachwyt czwartoklasistów.  Uczniowie uczą się poprzez zabawę i mają  przy okazji wiele radości i satysfakcji. Programowanie kształtuje nawyki poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań.  Przy okazji nauki programowania  dzieci uczą  się logicznego myślenia oraz precyzji. Rozwijają kreatywność, bo programowanie to proces twórczy, którego efektem często są własne dzieła.

Na zajęciach uczniowie używali robotów, tabletów, interaktywnych gier i aplikacji. Z uwagą śledzili każdy ruch robota, po to aby później zaprogramować go według własnego uznania. Lekcja była dla uczniów zapoznaniem z robotami, ale też świetną odskocznią od szkolnej codzienności.