ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNYCH KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH - MAJ 2022 r.

Dnia 11 maja 2022 r. podczas szkolnego apelu nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom szkolnych konkursów bibliotecznych zorganizowanych w ramach realizacji projektu czytelniczego realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych i elementów wyposażenia bibliotek.

Pierwszy z konkursów skierowany był do uczniów kl. I - III. Zadaniem uczestników było narysowanie okładki do swojej ulubionej skiążki. Drugi z konkursów dedykowany był uczniom klas starszych. Z kolei ich zadaniem było wymyślenie obrazkowego komiksu opisującego spotkanie z bohaterem ulubionej książki.

Nagrody dla zwycięzców wręczały pani dyrektor Katarzyna Szymańska oraz pani Hanna Pastuszko - organizator konkursów. W kategorii klas młodszych zwyciężyli:

NATALIA KAŁUŻNA (kl. I), KACPER KRUPA (kl. III), MAGDALENA KORCZAK (kl. III). Zwyciężczynią w kategorii klas starszych została EWA DYPA (KL. IV).

Nagrodzeni zostali nie tylko ci, którzy zwyciężyli, ale wszyscy uczestnicy konkursu.

GRATULUJEMY :-)